جشنواره ملی ایدانه با هدف ترویج نوآوری و رشد و توسعه ایده‌های نوین در سه بخش برگزار می‌گردد.

بخش اول پیش رویداد

بخش دوم دوره های توانمندسازی

بخش سوم رویداد ایدانه

1. پیش رویداد

بخش نخست پیش رویداد است که در روز جمعه 6 تیرماه 1399 برگزار می‌گردد، این بخش با هدف آشنایی با روند کلی جشنواره ملی ایدانه برگزار میگردد. از آنجایی که یکی از رویکرد های ایدانه حل مشکل صنایع از طریق تکمیل کردن حلقه اتصال بین صنایع و ایده پردازان و استارتاپ ها می باشد، لذا با توجه به حضور صنایع و ایده پردازان خلاق در  پیش رویداد به نظر میرسد فضای مناسبی برای برقراری این ارتباط مهیا شود. یکی دیگر از رویکرد های جشنواره ایدانه کارآفرینی از طریق ایجاد کسب و کارهای های کوچک اقتصادی در شهرستان های کوچک با هزینه های کم می باشد که با حضور متخصصین این حوزه در پیش رویداد پیش بینی میشود بستر مناسبی جهت ارایه ایده ی شرکت کنندگان در رویداد اصلی اتفاق بیفتد.

 

 شرکت در این بخش برای تمامی متقاضیان رایگان است.

به منظور ثبت نام به ienf.ir  مراجعه کنید.

در پیش رویداد دو سخنرانی از دو بنیان گذار بزرگ ملی خواهیم داشت.

پیش رویداد برای چه کسانی توصیه می شود؟

صاحبان صنایع که مشکلاتی در سیستم صنعت خود احساس میکنند و به دنبال راه حل برای آن می باشند

 • افرادی که علاقه­مند به حوزه های کسب و کار و استارتاپ های امروزی هستند
 • افرادی که ایده هایی برای حل مشکلات صنایع دارند
 • افرادی که به دنبال تیم سازی و شبکه سازی هستند
 • افرادی که به دنبال ایجاد کارگاه ها اقتصادی کوچک هستند
 • افرادی که ایده یک کسب‌وکار را در ذهن دارند اما نقطه شروع را نمی‌دانند.
 • افرادی که در کارگاه یا کارخانه فعلی خود با مشکلاتی همراه هستند و به دنبال راه حل برای آن می باشند
 • افرادی که نیاز به کمک های جانبی در کسب و کار خود دارند

2. دوره های توانمند سازی

 ما به عنوان انسان از توانایی های خود استفاده می کنیم و ایده های عالی را مطرح می کنیم. این ایده ها می توانند به کسب و کاری تبدیل شوند و مشکلات بسیاری از انسان ها را حل کنند، ولی ممکن است این ایده نیاز به این داشته باشد که بررسی شود که آیا قابل اجرا شدن است یا نه؟ شاید نیاز به فناوری داشته باشد که هم اکنون در دسترس نیست یا نیاز به فرهنگی داشته باشد که وجود ندارد.بررسی تمام این موارد نیاز به آموزش هایی دارد تا ایده را به محصول نهایی تبدیل نماید

این دوره ها بهترین زمان برای فهم دقیق مفهوم کارآفرینی- کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها و شناخت مسیر ایجاد آن است؛ هر ابزار و اطلاعاتی که برای شروع مسیر خود نیاز دارید، در این دوره خواهید یافت. از آشنایی با ادبیات یک استارتاپ، شناخت شخصیت خود، یافتن تیم و شناخت و ارتباط با مشتری، انجام اولین فروش واقعی تا چگونگی رشد و جذب سرمایه در این دوره نه تنها به صورت تئوریک، بلکه بصورت عملی و با انجام فعالیت‌های گروهی، آگاهی مناسبی از تمامی جوانب راه اندازی یک کسب و کار بدست خواهید آورد. با ماهیت استارتاپ‌ها، مراحل راه اندازی و رشد آن، چالش‌هایی که ممکن است با آن مواجه شوید و … آشنا خواهید شد.

 • در دوره های توانمند سازی تمرکز بر روی آموزش مفاهیم کلی مورد نیاز برای شروع کسب و کار و تیم سازی و شبکه سازی بین شرکت کنندگان ، آموزش بوم کسب وکار، اعتبارسنجی، است
 • بخشی از برنامه آموزشی شامل مباحثی مهم و جدید است که استارتاپ‌ها با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند. مباحثی مانند مالی، حقوقی، روابط عمومی (PR)، مارکتینگ، طراحی رابط کاربری (UI و UX) و …
 • برنامه‌هایی در قالب کارگاه‌ها (Workshop) و سخنرانی‌های انگیزشی
 • مشاوره و منتورینگ تیم‌ها به صورت هفتگی برگزار می‌شود. بررسی رشد هفتگی و تعامل منتورها و مدرسین با تیم‌ها که باعث نزدیکی و افزایش اعتماد بین آن‌ها می‌شود.
 • از دیگر آموزش های این دوره ها نحوه‌ ارائه‌ تیم ‌ها برای جذب سرمایه است و می‌تواند شامل ارائه‌ محصولات و خدمات استارتاپ‌ها به مشتریان خود علاوه بر سرمایه‌گذاران باشد.
 • برگزاری دوره ها در یک فضای اشتراکی موجب همکاری تیم‌ها و یادگیری فردی می‌شود. علاوه بر این، می‌تواند باعث افزایش تمرکز تیم‌های استارتاپی شود و به پیشرفت و کیفیت کار آن‌ها بیفزاید.

دوره برای چه کسانی توصیه می شود؟

 • افرادی که علاقه­مند به حوزه های کسب و کار و استارتاپ های امروزی هستند
 • افرادی که می‌خواهند با نحوه راه اندازی و رشد یک کسب‌و کار آنلاین (استارتاپ) آشنا شوند.
 • افرادی که ایده یک کسب‌وکار را در ذهن دارند اما نقطه شروع را نمی‌دانند.
 • افرادی که استارتاپ خود را راه اندازی کرده‌اند اما دید روشنی نسبت به مراحل و کارهای پیش روی ندارند.
 • افرادی که در استارتاپ فعلی خود با مشکلاتی همراه هستند و به دنبال راه حل برای آن می باشند
 • افرادی که نیاز به کمک های جانبی در استارتاپ فعلی خود دارند
 • کسانی که فکر می‌کنند به آموزش استارتاپ نیاز دارند
 • افرادی که توانایی فنی مناسبی دارند اما در توانایی کسب‌وکار خود احساس ضعف دارند.
 • افرادی که به فکر ایجاد ارزش برای جامعه و در پی آن درآمد زایی برای خود هستند.
 • مشاوران یا منتورهایی که در حوزه استارتاپ ها فعالیت میکنند و نیاز است تا تمام جوانب یک استارتاپ را به خوبی بشناسند

شرکت در این دوره ها منوط به شرکت در رویداد اصلی وبصورت رایگان است

به منظور ثبت نام به ienf.ir  مراجعه کنید.

3. رویداد

خلاقیت، مهم ترین و اساسی ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی ترین عامل ایجاد ارزش است که در همه ابعاد و جوانب زندگی وی نقش کاملا حیاتی ایفا می کند. خلاقیت و نوآوری از والاترین ویژگی های انسان است. ما به عنوان انسان از توانایی خلاقیت خود استفاده می کنیم و ایده های عالی را مطرح می کنیم. این ایده ها می توانند به کسب و کاری تبدیل شوند و مشکلات بسیاری از انسان ها را حل کنند، ولی ممکن است این ایده نیاز به این داشته باشد که بررسی شود که آیا قابل اجرا شدن است یا نه؟ شاید نیاز به فناوری داشته باشد که هم اکنون در دسترس نیست یا نیاز به فرهنگی داشته باشد که وجود ندارد. بعد از آموزش های فراگیری شد در دوره های توانمند سازی حالا زمان ارایه ایده ها فرا رسیده است تا با مشاوره منتورها اشکالات احتمالی آن ها حل شده و آماده شوند تا به داوران ارایه داده شوند. و نهایتا قدم اول برای شکل گیری کسب و کار اتفاق بیفتد. روند کلی شرکت در رویداد ایدانه به این صورت است که در گام نخست، ایده‌پردازان، ایده‌های خود را در وبسایت ienf.ir ثبت می‌کنند.  مهلت ثبت ایده ها تا 15 مرداد ماه سال 1399 می باشد. این ایده‌ها تا از سوی کمیته داوری بررسی می‌گردند و از بین آن‌ها ایده‌های برگزیده انتخاب می‌شوند. ایده‌های برگزیده فرصت ارایه در رویداد ایدانه در تاریخ 23و24 مرداد را خواهند داشت.  در این روز از منتورهای (Mentor) باسابقه‌ برای مشورت دهی به تیم ها  وایده ها استفاده می‌شود. منتور‌ها معمولاً از کارآفرینان موفق، متخصصان فنی وسرمایه‌گذاران هستند که به طور همه‌جانبه به تیم‌ها مشورت می‌دهند. ین افراد می‌توانند در توسعه‌ کسب‌وکار، جذب مشتری، نحوه‌ ارتباط با سرمایه‌گذاران و … به استارتاپ‌ها کمک کنند. ایده‌ها توسط کمیته داوری در حضور ایده‌پرداز و با حضور مخاطبین رویداد مورد بررسی قرار خواهند گرفت. از بین این ایده‌ها ایده‌های برتر انتخاب خواهد شد. د. در پایان سه طرح برتر انتخاب و از آن‌ها تقدیر خواهد شد. جایزه تیم اول 5 میلیون تومان تیم دوم 3 میلیون تومان و تیم سوم 2 میلیون تومان است. بهره مندی از حدمات منتورینگ بعد از رویداد هم ادامه خواهد داشت.

به منظور ثبت نام به ienf.ir  مراجعه کنید.

اگر می خواهید با ایده های نو در زمینه های مختلف  آشنا شوید، این رویداد را از دست ندهید.
ایده پردازان در این رویداد همچنین به دنبال تکمیل تیم خود هستند،

اگر تخصص خاصی دارید و علاقه مند به همکاری با تیم های استارتاپی هستنید در این رویداد شرکت کنید. تیم های نوپا منتظر شما هستند.

در این رویداد منتورهای مطرح و بزرگ کشوری را در کنار خود خواهیم داشت.

اگر می خواهید با تجربیات شکست ها و موفقیت های آنها به صورت رودرو آشنا شوید، این رویداد را از دست ندهید.
در این رویداد جمعی از فعالین اکوسیستم کارآفرینی کشور حضور دارند، فرصت شبکه سازی و توسعه ارتباطات حرفه ایی خود را از دست ندهید.
در این رویداد شرکت های پیشرو، سرمایه گذاران، شتابدهنده ها حضور دارند فرصت آشنایی با آنها را از دست ندهید.

برای ثبت نام و ثبت ایده بر روی ثبت نام کلیک کنید